رنگ کردن اصلاح طلبان اصلاح طلب جهانگیری اصلاح طلبان

رنگ کردن: اصلاح طلبان اصلاح طلب جهانگیری اصلاح طلبان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بزرگتر از سعودی‌ها هم نتوانستند علیه ملت کشور عزیزمان ایران کاری از پیش ببرند/

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه حضور باشکوه و میلیونی مردم در مراسم اربعین حسینی خبر جدی به همه آنهایی است که تفکرات نادرست و بعضاً توطئه‌آمیزی را در منطقه دنبال م

بزرگتر از سعودی‌ها هم نتوانستند علیه ملت کشور عزیزمان ایران کاری از پیش ببرند/

روحانی : بزرگتر از سعودی ها هم نتوانستند علیه ملت کشور عزیزمان ایران کاری از پیش ببرند/ دولت تازه آمریکا مهارت خاصی در جیب بری دارد

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه حضور باشکوه و میلیونی مردم در مراسم اربعین حسینی خبر جدی به همه آنهایی است که تفکرات نادرست و بعضاً توطئه آمیزی را در منطقه دنبال می کنند، اظهارداشت: قدرت های بزرگ جهانی و غربی همواره به دنبال ایجاد شکاف و اختلاف در بین ملت ها و کشورهای منطقه بوده اند و امیدوارم حاکمان بعضی از کشورهای منطقه نیز با درک این واقعیت، در مسیر وحدت و همگرایی ملت های منطقه قرار بگیرند.

به گزارش میزان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت، لزوم وحدت و همدلی کشورهای منطقه را مورد تأکید قرار داد و گفت: در خصوص توطئه گری و دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی نسبت به منطقه تعجبی وجود ندارد، آیا که اینها همواره و در طول سالیان دراز بدخواه ملت های منطقه بوده و پیوسته جهت حضور و سلطه خود در منطقه بهانه تراشی می کردند تا بدهید وسیله نفت و ثروت منطقه را غارت کرده و در برابر تسلیحات خود را به فروش برسانند و دولت اخیر آمریکا مهارت خاصی در این زمینه و جیب بری نسبت به کشورهای منطقه بویژه عربستان سعودی دارد.

بزرگتر از سعودی‌ها هم نتوانستند علیه ملت کشور عزیزمان ایران کاری از پیش ببرند/

رئیس جمهور خاطرنشان کرد:سلطه گران نفت و ثروت منطقه را چپاول می کنند و درمقابل تسلیحات متفاوت خود را به فروش می رسانند تا آتش شعله را همچنان روشن نگه دارند.

روحانی با ابراز شگفتنی از کارها بعضی کشورهای منطقه ، اظهارداشت: امروز پرسش اینجاست که دشمنی هایی که عربستان سعودی نسبت به مردم منطقه شروع کرده چه فایده و خاصیتی می تواند برایش داشته باشد و چگونه افکار سران این کشور راضی به این دشمنی ها شده است است.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه حضور باشکوه و میلیونی مردم در مراسم اربعین حسینی خبر جدی به همه آنهایی است که تفکرات نادرست و بعضاً توطئه‌آمیزی را در منطقه دنبال م

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به جز خیرخواهی نیت دیگری جهت ملت های منطقه نداشته و هیچگاه نخواهد داشت، گفت: در طول تاریخ روابط دوستانه و برادرانه ای بین ملت کشور عزیزمان ایران و ملت عربستان وجود داشته است.

روحانی اضافه کرد: حالا بر فرض که عربستان با ملت کشور عزیزمان ایران دشمنی می کند، آیا با ملت یمن خصومت می ورزد و ملتی را که در همسایگی اش واقع شده است است ، مرتباً بمباران می کند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ملت یمن در برابر این حجم از بمباران کشورش چه تصویر العملی می تواند نشان دهد؟ می گویند از سلاح خود استفاده نکنند؟ خوب شماها بمباران را متوقف کنید، سپس ببینید آیا ملت یمن به آن پاسخ مثبتی نمی دهد؟ شما اجازه ارسال دارو، غذا و کمک های شرکت ملل را هم به ملت یمن نمی دهید آیا این کار شما درست، معقول و اسلامی است؟

بزرگتر از سعودی‌ها هم نتوانستند علیه ملت کشور عزیزمان ایران کاری از پیش ببرند/

رئیس جمهور خطاب به سران عربستان سعودی گفت: با مردم سوریه و عراق آیا دشمنی می کنید و آیا داعش را تقویت کرده و به جان مردم منطقه انداختید؟ آیا در امور و حکومت لبنان دخالت می کنید؟ در تاریخ موردی را سراغ نداریم که کشوری جهت دخالت در امور کشور دیگر، مسئول آن کشور را آنچنان که به نظر می رسد، در کشورش مجبور به استعفا کند. این در تاریخ منطقه بی سابقه هست. با این راهی که در پیش گرفته اید به کجا می خواهید برسید؟

آنطور که پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری گزارش داده هست، روحانی در جلسه امروز هیئت دولت تصریح کرد: اگر در عربستان با پرسشها داخلی مواجه هستید، به دنبال برطرف کردن آن مسئله باشید آیا بخاطر مسئله داخلی خود، قصد دارید دیگران را با مسئله مواجه کنید و علیه همه ملت های منطقه حرف بزنید؟

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه حضور باشکوه و میلیونی مردم در مراسم اربعین حسینی خبر جدی به همه آنهایی است که تفکرات نادرست و بعضاً توطئه‌آمیزی را در منطقه دنبال م

رئیس جمهور تأکید کرد: شما قدرت و جایگاه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را به خوبی می شناسید و بزرگتر از شماها نتوانستند علیه ملت کشور عزیزمان ایران کاری از پیش ببرند. آمریکا و اذنابش تمام امکانات و قدرت خود را بسیج کردند، ولی نتوانستند کاری بکنند.

روحانی با تأکید بر اینکه خواست کشور عزیزمان ایران در منطقه صلح، امنیت، ثبات و توسعه هست، اظهار داشت: ما جهت یمن، عراق، سوریه و حتی عربستان هم خواهان توسعه و پیشرفت هستیم و همه بدانند، راهی جز برادری، دوستی و کمک به همدیگر وجود ندارد و اشتباه می کنید، اگر فکر کنید کشور عزیزمان ایران دوست شما نیست و آمریکا و رژیم صهیونیستی دوست شما هستند. چنین تفکری خطای راهبردی و محاسباتی است.

بزرگتر از سعودی‌ها هم نتوانستند علیه ملت کشور عزیزمان ایران کاری از پیش ببرند/

رئیس جمهور گفت: مسیر ما در منطقه استقرار و تقویت ثبات است و می خواهیم که مرزهای جغرافیایی عوض کردن نکند. ملت ها جهت خود تصمیم بگیرند و بمباران و تجاوز به ملت های منطقه متوقف شود.

روحانی خاطر نشان کرد: اتهام دخالت کشور عزیزمان ایران در منطقه در حالی است که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به درخواست عراق و سوریه و جهت مبارزه با تروریسم، در مسیر کمک به این کشورها قرار گرفته است و افتخار می کنیم که توانستیم داعش را ناکام بگذاریم.

رئیس جمهور گفت: قدرت های بزرگ غربی به دنبال ایجاد اخلال در مسأله برجام برآمدند، ولی در آن گرفتار آمده و افکار عمومی دنیا با آنها همراهی نکرد، لذا به دنبال ایجاد شکاف و اختلاف در بین ملت های منطقه برآمدند.

روحانی با بیان اینکه قدرت های بزرگ جهانی و غربی همواره با وحدت ملت های منطقه مسئله داشته اند و جهت غلبه با آن شکاف و دو دستگی را دنبال می کنند، اظهار داشت: از نظر ما شیعه و سنی و همه اقوام با یکدیگر برادرند و در کنار یکدیگر قرار دارند و امیدوارم حاکمان تازه عربستان سعودی از دشمنی با ملت های منطقه دست برداشته و مسیر دوستی را گزینش کنند. بدانند که از احترام و ادب نسبت به دیگران ضرر نمی کنند و آگاه باشند که نیت کشور عزیزمان ایران در منطقه بجز ایجاد ثبات و امنیت چیز دیگری نیست.

رئیس جمهور با قدردانی از ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران بخاطر حفظ هوشیاری و بیداری، اظهار داشت: مسیر پیشرفت و توسعه را با قدرت ادامه داده و همواره در مسیر خدمت به مردم بزرگ کشور عزیزمان ایران خواهیم بود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی(ع)، اظهارداشت: در سال های اخیر شور و شوق مردم کشور عزیزمان ایران و همچنین سایر کشورهای مسلمان نسبت به این مراسم سال به سال زیاد شده است است و توجهات جهانی را به خود جلب کرده است و اساس این مراسم به علاقه مردم مسلمان به امام حسین(ع) و خاندان رسالت مربوط می شود که پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) نسبت به آن توصیه داشته اند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) توصیه فرمودند که دو گوهر گرانبهای کتاب خدا و راه و روش و سیره اهل بیت(ع) را میان مردم به امانت می گذارند و بی تردید هر کس در این مسیر حرکت کند، گمراه نخواهد شد.

روحانی افزود: مظهر علاقه و علاقه ما به قرآن، ماه رمضان است و رابطه ما با اهل بیت(ع) نیز همه روزهایی است که به خاندان رسالت متعلق است که در این ایام دو روز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هست. در روایات متفاوت تأکید شده است که بعضی از حوادث آنچنان مهم هستند که عرش خدا را به لرزه در می آورد. یکی از این ایام روز عاشورا است که در آن امام حسین(ع) و فرزندان و اهل بیت شان(ع) خالصانه در راه خدا به شهادت رسیدند و در این راستا ابا عبدالله الحسین(ع) از انجام فرمان الهی ابراز رضایت و خشنودی می کنند. بی تردید عاشورا ماندگار شده است و روز به روز عظمت آن زیاد خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه “روز دیگری که بر اهمیت آن تأکید شده است ایام اربعین حسینی(ع) است”، گفت: در این روز اصحاب و خاندان امام حسین(ع) از سفر سنگین اسارت به سرزمین کربلا بازمی گردند و نخستین زائران ابا عبدالله الحسین(ع) در روز اربعین در کنار مزار آن حضرت قرار گرفتند که از آن جمع می توان به حضرت زینب(س)، امام سجاد(ع) و جابر بن عبدالله، پیرمرد صحابه پیامبر(ص) اشاره کرد که با ذکر حبیبی یا حسین(ع) دل ها را برانگیخت. آن روز هم عرش خدا یکبار دیگر به لرزه درآمد و روز عاشورا را راجع به در نظر آنان مجسم کرد.

روحانی گفت: در روایات از زیارت اربعین به عنوان پیروی از راه حسین(ع) و فرزندان ایشان نام برده شده است است و به همین علت بر زیارت اربعین ابا عبدالله(ع) تأکید شده است است.

رئیس جمهور افزود: مراسم اربعین قرن ها، جریان داشته و پیش از تسلط بعثی ها در عراق، اربعین شکوه زیادی داشت و در سال های اخیر نیز این مراسم شکوه فوق العاده ای پیدا کرده است.

روحانی با بیان اینکه مراسم اربعین از لحاظ سیاسی و منطقه ای نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هست، گفت: در روز اربعین جمعیت چند میلیون نفری، که شاید اجتماع چنین جمعیتی در تاریخ کم نظیر و بی نظیر باشد با شکوه و عظمت فراوان جهت احترام به سالار شهیدان در کربلا جمع می شوند و این در حقیقت احترام به آزادی، آزادگی، ایثار و راه شهادت است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: از دولت و ملت عراق، بخاطر میهمان نوازی ارزش در این ایام صمیمانه تقدیر می کنم و از ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران نیز بخاطر اهمیتی که جهت این روز قائل هستند، سپاسگزارم. ملت کشور عزیزمان ایران نشان دادند که عاشق اهل بیت(ع) هستند و این علاقه نجات دهنده و هدایتگر است.

روحانی با اشاره به بسیج تمام دستگاه ها جهت برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم اربعین، اظهار داشت: از همه مردم و گروه های مردمی و دستگاه های متفاوت که جهت خدمتگزاری به زائران امام حسین(ع) وارد عرصه شده است اند، تقدیر می کنم. بویژه وزارتخانه های راه، آموزش و پرورش و امور خارجه، استانداری ها و مقامات محلی، نیروهای مسلح، اعم از سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی، وزارت بهداشت، صدا و سیما و تمام دستگاه ها و شرکت ها که جهت برگزاری این مراسم تلاش های بی وقفه ای انجام دادند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: تلاش جهت برگزاری این مراسم به غیر از اجر معنوی، از لحاظ سیاسی و منطقه ای نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

واژه های کلیدی: ایران | اربعین | عربستان | حسن روحانی | رئیس جمهور | اربعین حسینی | ریاست جمهوری | زیارت اربعین | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz